7 مکمل فوق العاده در عضله سازی و حجم گرفتن عضلات بدن

ایا مکمل ها تاثییری در عضله سازی دارند؟

مکمل های بدنسازی برای این تولید شده اند که در کنار رژیم غذایی با کیفیتی که دنبال میکنید شما را در رسیدن به عضله سازی بهتر و حجم عضلات کمک کنند چرا که همینطور که از اسمش پیداست (مکمل غذایی) یعنی تکمیل کننده ی غذا نه صرفا معجزه رخ دادن در بدن. اما چون افراد ورزشکار نمیتوانند به آن میزانی که باید از غذاها پروتئین یا ویتامین مورد نیاز خود را دریافت کنند مجبورند از مکمل های غذایی استفاده کنند.

ما برای شما لیستی از با کیفیت ترین مکمل های غذایی را تهیه کرده ایم که اگر در کنار ورزش منظم و تغذیه با کیفت همراه باشد خیلی زود عضله سازی در بدن شما رخ میدهد و سایز و کیفیت عضلات شما نیز بالاتر خواهد رفت.

عضله سازی

نقش مکمل پروتئین وی در عضله سازی

مکمل محبوب پروتئین وی بخاطر ساختار زود جذب بودنی که دارد بسیار در بین ورزشکاران طرفدار پیدا کرده است چون زمانی که شما ورزش میکنید بدن بلافاصله بعد از تمرین نیاز به پروتئین دارد به همین خاطر که مصرف پروتئین وی بعد از ورزش زودتر از غذا جذب عضلات میشود بسیار مورد پسند واقع شده. تمام ورزشکارانی که ورزش بدنسازی انجام میدهند بخاطر کم کالری بودن این مکمل، پروتئین وی را در سبد غذایی خود قرار میدهند.

نقش مکمل گینر در عضله سازی

مکمل گینر بسیار مورد پسند آن دسته از ورزشکارانی است که خیلی سخت وزن یا حجم میگیرند که با وجود 1500 الی 2000 کالری که موجود در هر اسکوپ این مکمل است به سراغ این مکمل میروند. مکمل گینر روند عضله سازی و حجم عضلات را خیلی زود افزایش میدهد اما به شرط ان که همراه با ورزش و وزنه زدن مرتب باشد. همچنین اسیدامینه هایی که در این مکمل وجود دارد باعث میشود شما دیر تر خسته شده و بیشتر وزنه بزنید که از همین رو باعث حجم عضلات میشود.

نقش مکمل کراتین در عضله سازی

کراتین یکی از محبوب ترین مکمل های ورزشی است که اگر تا بحال به باشگاه رفته باشید حتما نام ان را شنیده اید. مصرف این نوشیدنی انرژی زا باعث بهبود عملکرد ورزشی،افزایش توده عضلانی بدون چربی،بهبود عملکرد استقامتی در ورزش های هوازی،تسریع روند بهبود پس از اسیب های ورزشی،کمک به تولید انرژی در بدن،بهبود ریکاوری در ورزشکاران و در نهایت باعث حجم عضلات نیز میشود.

نقش مکمل بی سی ای ای در عضله سازی

مکمل بی سی ای ای به منظور افزایش رشد عضله سازی و جلوگیری از عضله سوزی مورد استفاده ورزشکاران قرار میگیرد این مکمل همچنین به کاهش خستگی پس اتمام تمرینات نیز کمک شایانی میکند. لوسین موجود در این مکمل به رشد عضلانی کمک کرده و با تحریک سنتز پروتئین عضلات به کاهش اسیب های عضلانی پس از تمرینات شدید که توسط افزایش سنتز پروتئین عضلات انجام میشود نیز کمک شایانی میکند.

نقش مکمل اچ ام بی در عضله سازی

مکمل اچ ام بی برای محافظت و ترمیم بافت عضلانی بدن مورد نیاز است و این مکمل قدرتمند بعد از کراتین پر مصرف ترین محصول بدنسازی به حساب می آید. مصرف اچ ام بی در صورت انجام تمرینات سنگین باعث افزایش توده عضلانی و در نهایت عضله سازی خواهد شد. این مکمل قدرت بدنی را افزایش داده و از کوفتگی عضلانی پیشگیری میکند.

نقش مکمل گلوتامین در عضله سازی

گلوتامین در بدنسازی با عضله سازی عجین شده است و افرادی که میخواهند هیکل عضلانی داشته باشند معمولا از این مکمل استفاده میکنند. در شرایط خاص مانند جراحت و اسیب دیدگی،عمل جراحی،استرس زیاد،ورزش های سنگین،بیماری های عفونی و… سطح گلوتامین پایین می آید و نیاز است مقدار بیشتری از این مکمل را استفاده کنید.

همچنین افرادی که به دلایل دیگری از تمرینات بدنسازی فاصله گرفته اند مصرف گلوتامین باعث جلوگیری از تخریب عضلات شده و باعث ریکاوری فوق العاده پس از تمرین مورد استفاده قرار میگیرد.

نقش مکمل امینو در عضله سازی

مکمل امینو برای سنتز پروتئین در بدن مورد نیاز است و عضلات ما برای رشد به پروتئین احتیاج دارند پس میتوان گفت یکی از فواید مصرف مکمل امینو در بدنسازی افزایش توده عضلانی است که برای ورزشکاران بسیار حائز اهمیت است. فواید دیگر مصرف این مکمل که میتوان به ان اشاره کرد عبارتنداز حفظ و افزایش توده عضلانی،افزایش هورمون تستسترون،تسریع ریکاوری و بهبود روحیه و خواب است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *