کاهش وزن

همه چیز درباره چربی سوزی و کاهش وزن بدون ورزش کردن

چگونه بدون ورزش کردن کاهش وزن داشته باشیم؟

امروزه افراد زیادی حتی افراد لاغر اندام از چربی های شکم و پهلوی خود رنج میبرند و رویای یک بدن فیت و شکم تخت در سر دارند. به نظر شما چرا در افراد لاغر هم چربی ها در شکم و پهلو هایشان به چشم میخورد.

احتمالا شما هم باید حدس زده باشید که تحرک کم،استفاده کردن بیش از حد از خودروی شخصی بجای حمل و نقل عمومی،خواب بیش از حد،خوردن و اشامیدن غذا در ساعات اخر شب،منظم نبودن ساعات وعده های غذایی و کمبود اب مصرفی روزانه از مهم ترین فاکتور های مهم اضافه وزن و چاقی میباشند و همینطور مصرف غذاهای سالم باعث کاهش وزن بدن میشوند.

اما شما اینجا هستید تا باهم به رویاهای خود جامه عمل بپوشانیم که هم یک بدن سالم داشته باشیم و هم یک بدن فیت و متناسب را بدست اوریم که این بدن خوش فرم داشتن همیشگی باشد نه اینکه بعد از مدت کوتاهی دوباره به بدن قبل خود برگردید.

شما بدون ورزش کردن هم میتوانید چربیسوزی و کاهش وزن داشته باشید اما باید با این واقعیت کنار بیایید که بدون رژیم غذایی شما به اندام دلخواه نمیرسید. حتی اگر ورزش های سنگین هم انجام بدهید باید در کنار رژیم غذایی با کیفیت همراه باشد وگرنه راه را اشتباه طی کرده اید.

رژیم غذایی با کیفیتی را دنبال کنید!

این جمله معروف را همیشه در ذهن داشته باشید که (بدن در اشپزخانه ساخته میشود) یعنی شما از صبح که وعده اول را میل میکنید و تا اخر شب که وعده پایانی شما را شامل میشود، باید با وسواس خاصی صورت بگیرد و این روند تا به نتیجه رسیدن وزن دلخواهتان باید تکرار شود. به طور مثال غذاهای فست فودی و سرخ کرده،شیرینی ها و نوشیدنی های پرکالری باید خیلی در رژیم غذاییتان محدود شوند.

غذاهای با کیفیت را جایگزین غذاهای بی کیفیت کنید. مثلا مصرف پروتئین روزانه را افزایش دهید و از سبزیجات بیشتر برای پر کردن معده خود استفاده کنید. روغن های حیوانی را جایگزین روغن های گیاهی کنید و در مواقع گرسنگی بجای استفاده از کیک و پفک ها و نوشیدنی های قندی از میوه های تازه و اجیل ها استفاده کنید، که هم انسولین خون را به حد نرمال برسانید هم از گرسنگی زود به زود رهایی یابید و هم کاهش وزن موفق داشته باشید.

چه غذاهایی روند کاهش وزن را افزایش میدهند؟

تاثییر چربی های مفید بر کاهش وزن

شما برای از دست دادن چربی باید چربی مصرفی کنید. اما چه نوع چربی هایی در رژیم کاهش وزن مجاز هستند؟ چربی های حیوانی بخاطر نبود کالری در انها خیلی راحت در خون شما جریان پیدا میکنند و باعث اضافه وزن نمیشوند. چربی های مفید از جمله روغن زیتون،زیتون،اوکادو،روغن نارگیل،چربی دنبه،اجیل ها و دانه مغذها مثل افتابگردان از باکیفت ترین نوع چربی هستند که برای بدن شما مفیدند.

مصرف پروتئین ها بر کاهش وزن

مصرف پروتیین ها یکی دیگر از مواد غذایی مهم در رژیم غذایی کاهش وزن شماست که باید مورد توجه خاصی قرار بگیرد. چرا که کمبود پروتیین مصرفی روزانه باعث ضعف در بدن شما میشود، که با مصرف پروتیین ها شما زمان های بیشتری سیر هستید که سراغ غذاهای ناسالم نروید. بهترین پروتیین ها عبارتند از گوشت قرمز،گوشت مرغ،تخم مرغ،گوشت شترمرغ،گوشت بوقلمون و لبنیات از جمله شیر،ماست و دوغ هستند که باید غذای اصلی شما را شامل شوند.

تاثییر مصرف کربوهیدرات ها در کاهش وزن

شما باید در رژیم غذایی کاهش وزن خود و برای جلوگیری از اضافه وزن، نان های با کیفیت را جایگزین نان های سفید و کارخانه ای بکنید. بطور مثال نان جو و نان سبوس دار نان های عالی برای سیر کردن معده شما به شمار میروند. همینطور از برنج قهوه ای بجای برنج سفید در رژیم کاهش وزن خود استفاده کنید و هرگز بیسکوییت ها و کیک ها نباید جایگزین کربوهیدرات مصرفی روزانه شما شوند.

تاثییر مصرف قندها در کاهش وزن

قند مصرفی روزانه را خیلی محدود کنید چرا که قند ها امتیاز اول انباشت چربی در بدن شما می باشند. پس قندهای مصنوعی مثل شکر،مربا ها،ابمیوه های صنعتی را محدود و قندهای باکیفیت مثل توت ها،عسل و میوه های تازه را در برنامه روزانه جای دهید. چرا که مصرف میوه ها انواع ویتامین ها را برای کاهش وزن بدن شما تامین میکنند.این نکته را همواره به یاد داشته باشید که هیچ وقت شام اصلی را جایگزین میوه ها نکنید، هر چند که میوه ها دارای قند طبیعی هستند ولی نباید جایگزین شام شوند و مصرف انها در اواخر شب بخاطر وجود قند در انها باید محدود شوند و سعی کنید مصرف میوه ها را به اوایل یا اواسط روز موکول کنید.

کاهش وزن

برنامه غذایی رایگان کاهش وزن در خانه!

شنبه

صبحانه! 3 کف دست نان سنگک،نمیرو با گوجه و روغن دنبه یا روغن زیتون،یک عدد سیب

ناهار! 200 گرم مرغ،8 قاشق برنج کته،8 عدد زیتون

شام! 5 برگ کاهو،150 گرم گوشت ماهی،ترشی

1شنبه

صبحانه! 3 کف دست سنگک،کره بادام زمینی،1 عدد موز

ناهار! 150 گرم گوشت چرخکرده،8 قاشق برنج یا نان سنگک،1 لیوان دوغ

شام! 3 عدد تخم مرغ ابپز،1 عدد گوجه،5 عدد زیتون

2شنبه

صبحانه! یک لیوان شیر گرم،3 کف دست سنگک،پنیر و گردو

ناهار! 100 گرم میگو،8 قاشق برنج کته،1 لیوان نوشابه زیرو

شام! 200 گرم کوکوسبزی،1لیوان ماست،2 قاشق کنجد

3شنبه

صبحانه! یک پیاله خامه و عسل،3 کف دست سنگک،10 عدد بادام درختی

ناهار! 200 گرم ماکارانی،3 عدد خیارشور،1 لیوان اب کرفس

شام! 150 گرم بال و کتف کبابی،3 کف دست نان تاقتون،1 لیوان سبزی تازه

4شنبه

صبحانه! 1 لیوان اب پرتغال،15 عدد بادام زمینی،3 عدد تخم مرغ نیمرو

ناهار! 2 سیخ کوبیده،3 کف دست سنگگ،1 عدد لیموترش سنگی

شام! 150 گرم کتلت گوشت،1 لیوان دوغ،5 عدد زیتون

5شنبه

صبحانه! 1 عدد نودل،1 عدد موز

ناهار! 150 گرم فیله ماهی،8 قاشق برنج،1لیوان نوشابه زیرو

شام! یک پیاله خورشت قیمه،3 کف دست سنگک،ترشی

جمعه

صبحانه! 2 برش نان تست جو،یک قاشق کره بادام زمینی،یک عدد پرتغال

ناهار! 1 عدد ران مرغ سرخ شده در روغن حیوانی،3 برش نان تست جو،1 لیوان سبزی

شام! 1 سیخ جوجه،1 عدد گوجه،5 عدد مویز

در مواقع گرسنگی در میان وعده ها میتوانید 2 برش سنگگ یا نان جو با پنیر و گردو! یا یک موز کوچک همراه 1 الی 2 عدد تخم مرغ ابپز! یا یک مشت از اجیل ها استفاده کنید. با رعایت این رژیم غذایی و پایبند بودن به این مواردی که برایتان شرح دادیم مطمعن باشید ارام ارام به وزن دلخواه خود میرسید.شما باید با این واقعیت کنار بیایید که شما یک هفته ای یا یک ماهه دارای اضافه وزن نشده اید و با رعایت یک هفته ای یا یک ماهه از این رژیم انتظار لاغری نداشته باشید. اما با رعایت این نکات کم کم به هدف کاهش وزن دلخواه بدنی خود می رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *