نوشابه زیرو و نوشابه رژیمی و تاثییر و عوارض انها بر بدن

نوشابه زیرو چیست؟

نوشابه زیرو که به zero sugar معروف است بخاطر نداشتن قند و کربوهیدرات به نظر انتخاب بهتری نسبت به نوشابه های معمولی است.اما به این نکته توجه داشته باشید بسیاری از مواد تشکیل دهنده ان دارای خطرات احتمالی مانند افزایش وزن، عدم تعادل در باکتری های روده،استرس گرفتن و کاهش تراکم مواد معدنی در استخوان ها میباشد.

نوشابه زیرو دارای کافئین کمتری نسبت به نوشابه های دیگر است. و بخاطر شیرین کننده های مصنوعی که به نام های اسپارتام و استوکولفام پتاسیم داراست، توسط سازمان غذا و دارو جایگزین همیشگی برای مصرف مناسب نیست چرا که اسپارتام موجود دراین نوشابه باعث بر هم زدن تعادل انتی اکسیدان ها،باعث استرس اکسیداتیو،اسیب رساندن به غشای سلول و منجر به التهاب میشود.

همچنین اسپارتام حاوی یک اسید امینه به نام فنیل الانین است.گر چه بدن افراد میتواند فنیل الانین را بدون هیچگونه تاثییر منفی به سلامتی پردازش کند اما این یک مشکل خطرناک برای افراد مبتلا به اختلال ژنتیکی بنام فنیل کتونوریا یا pku است.به طور معمول بدن فنیل الانین را به اسید امینه دیگری به نام شیروزین تجزیه میکند.

مبتلایان به فنیل کتونوریا یا کسانی که توانایی تجزیه فنیل الانین را ندارند. در نتیجه اسید امینه در بدن انها جمع میشود و اگر از سطح بیش از حد بالاتر رود میتواند به مغذ و سیستم عصبی اسیب برساند که به طور بلقوه باعث اسیب مغذی تشنج و اختلالات یادگیری میشود.

کسانی که مبتلا به اختلال عضلانی هستند یا دچار اضطراب و اختلال خواب و هرگونه شرایط روحی و روانی هستد نیز باید در هنگام مصرف نوشابه زیرو احتیاط بیشتری داشته باشند.چون رنگ قهوه ای موجود در این نوشابه زیرو با ترکیبات امونیوم تولید میشود که تجزیه شده، و ماده ای به نام mei4 تشکیل میشود و قرار گرفتن منظم در معرض این مواد تشکیل دهنده میتواند خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان را افزایش دهد.

مطالعات دانشمندان نشان میدهد که تولیدکنندگان نوشابه های بدون قند توافق کرده اند که رنگ های کاراملی خود را دوباره تنظیم کنند تا دیگر حاوی mei4 نباشد.

امروزه نوشابه زیرو یا نوشابه بدون قند در بازار به فراوانی یافت میشود که بازاریان از ان به عنوان نوشیدنی سالم نسبت به نوشابه های دیگر در رژیم غذایی یاد میکنند. از همین ترفند است که شما یک ابمیوه یا نوشابه بدون قند سالم را جایگزین نوشابه های معمولی در بازار کرده اید. ولی واقعا نوشیدن این نوشابه ها انقدری سالم هست که بشود جایگزین اب یا ابمیوه های طبیعی و دوغ کرد؟

نوشابه زیرو

جدول ارزش غذایی نوشابه زیرو

نوشابه زیرو در یک قوطی 354 میلی لیتری کالری،چربی،پروتیین و شکر ندارد و به نوعی صفر کالری محسوب میشود. نوشابه زیرو 2 درصد از سدیم و پتاسیم روزانه را در خود جای داده است و برای اینکه این نوشیدنی شیرین باشد به ان شیرین کننده مصنوعی به نام ساکاروز اضافه کرده اند. هنوز هم متخصصین تغذیه در رابطه با افزایش شیرین کننده ها در رژیم غذایی بر روی سلامتی با یکدیگر بحث دارند.

معمولا در نوشابه زیرو شیرین کننده های مصنوعی از جمله اسپارتام و اسسولفام پتاسیم یافت میشود و سایر مواد تشکیل دهنده نوشابه اب،رنگ خوراکی،افزودنی های خوراکی و طعم دهنده ها هستند.

تاثییر نوشابه زیرو برروی چاقی

در یکی از ازمایشات فردی که بیش از 21 نوشیدنی حاوی شیرین کننده های مصنوعی در هفته نوشیده بود بیشتر در معرض ابتلا به چاقی و اضافه وزن نسبت به سایرین که بین 1 الی 3 عدد از این نوشابه نوشیده بودند شده بود. باید در نظر داشته باشید که نوشیدن این نوشابه زیرو در طولانی مدت باعث چربی گرفتن دور شکم و پهلو ها میشود.

در یکی دیگر از ازمایشات که دانشمندان به انجام رساندند،این بود که نوشیدن نوشابه زیرو اثر خنثی تری روی کاهش وزن نسبت به نوشابه های حاوی قند در بدن دارد. و گاهی اوقات نوشیدن این نوشابه ها هنگام میل غذا اگر مرتب نباشد مانعی ندارد.

ولی به این نکته توجه داشته باشید که چه نوشابه بدون قند چه نوشابه حاوی قند اثر مخرب و پوسیدگی روی دندان ها میگذارد که علت اصلی این فرایند وجود شیرین کننده های مصنوعی به نام فسفریک اسید است که در نوشابه ها یافت میشود.

نتایج سایر تحقیقات هم نشان میدهد افرادی که هنگام صرف غذا از اب استفاده میکنند 6 کیلوگرم به طور معول وزن کم کرده اند و افرادی که از نوشابه های بدون قند استفاده میکنند بدون تغییر رژیم غذایی وزن کم کرده اند به این معنی که میتوان از این نوشیدنی برای کنترل چاقی استفاده کرد و اجازه نداد بیشتر از این چاق شوید.

نوشابه زیرو و دیابت

درست است که این نوشابه ها بدون قند هستند ولی به این معنی نیست که شیرین کننده های مصنوعی گزینه سالمی برای افرادی که میخواهند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهند باشد.ولی در افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند میتوان با نوشیدن نوشابه زیرو به جای نوشابه های حاوی قند هر چند وقت یکبار از بدتر شدن دیابت پیشگیری کنند.

نوشابه های بدون قند و نوشابه زیرو انتخاب عالی برای افرادی که نگران دیابت هستند به نظر میرسد. اما باید به این توجه داشته باشید که مصرف این نوشیدنی ها ضررشان بیشتر از فوایدشان است. یک مطالعه که شرایط 2000 نفر را مورد بررسی قرار داد نشان داد افرادی که هر روز نوشابه زیرو مصرف کردند با افزایش احتمال ابتلا به دیابت مواجه بودند و پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که نوشابه زیرو یا بدون قند خود میتواند یک عامل خطر افرین باشد.

یک پژوهش در استرالیا که به بررسی شرایط 600 بیمار مبتلا به دیابت پرداخته بود نشان داد که نوشیدن بیش از 4 قوطی نوشابه زیرو در هفته احتمال ابتلا به رتینوپاتی تکثیری (پرولیفراتیو) یک بیماری چشم که از عوارض دیابت است را افزایش دهد.این درحالی است که انجمن دیابت امریکا همچنان مصرف نوشابه های رژیمی را جایگزین بهتری برای نوشابه های معمولی برای افرادی که به قند خون نظارت دارند عنوان کرده است.

اگر به مصرف نوشابه های زیرو عادت دارید مصرف روزانه یک قوطی از ان به جای نوشابه های معمولی احتمالا مشکل افرین برای دیابت نیست اما بهترین گزینه مصرف محدود نوشابه ها است و شما میتوانید مصرف نوشیدنی های سالم مانند اب،دوغ و چای و ابمیوه های طبیعی را مدنظر قرار دهید.

یک تحقیق نشان داده است افرادی که در برابر وسوسه مصرف نوشابه رژیمی مقاومت میکنند ممکن است شمارا برای مصرف غذاهای ناسالم دیگر مانند چیپس،شیرینی،برگرها و غذاهای سرخ شده تحریک کند.

یک پژوهش دیگر در کارولینای شمالی نشان داده افرادی که نوشابه رژیمی را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم مصرف میکردند نسبت به انهایی که غذاهای سرخ شده و قندی مصرف میکردند کاهش خطر قند خون و کلسترول بالاتر را تجربه نکرده اند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *