میوه حجم گرفتن در بدنسازی

میوه های موثر در حجم گرفتن بدن

هدف از مصرف میوه قبل از تمرین انرژی زایی و جایگزینی عالی برای گلیکوژن کبد است که در طول روز مورد استفاده ورزشکاران عزیز است بهترین زمان مصرف میوه های حجم گرفتن قبل از تمرین حدودا بین 30 الی 60 دقیقه قبل از نمرین است.

عمدتا برای عضله سازی و حجم گرفتن بدن مصرف میوه را با مصرف پروتیین و کربوهیدرات بعد از تمرین ترکیب و میل کنید و از زمان طلایی برای جذب بهتر بدن بهره مند شوید. میتوانید تکه های میوه را با ماست،شیر یا پروتیین شیک کنید و سوخت رسانی به عضلات را تسریع ببخشید.

میوه حجم گرفتن

موز میوه حجم گرفتن

موز بخاطر دارا بودن منبع پتاسیم،منیزیم و کربوهیدرات یک میوه حجم گرفتن با کیفیت برای عظله سازی انتخاب اول ورزشکاران و مردم بوده است. پتاسیم موجود در موز باعث بهبود دستگاه گوارش و تقویت دستگاه ایمنی بدن است که در حفظ قدرت ماهیچه ها و همین طور جلوگیری از لخته های خونی در قلب جلوگیری میکند.

همینطور موز ماده مغذی بسیار مهمی است که در ذخیره سازی مجدد گلیکوژن و کمک به ماهیچه سازی برای رسیدن به پروتئین و هایپرتروفی (افزایش حجم عظله) بعد از جلسه تمرینی توصیه میشود.

هر 100 گرم موز دارای 88 کیلوکالری،358میلی گرم پتاسیم،23 گرم کربوهیدرات،2.6 گرم فیبر،12 گرم قند،1 گرم پروتین را دارا میباشد.

پرتغال میوه حجم گرفتن

مصرف پرتغال بخاطر دارا بودن انتی اکسیدان و ویتامینC موجود در ان مانع تجزیه نیتریک اکسید توسط رادیکال های ازاد میشود و مقادیر بالای ویتامین C موجود در پرتغال به بهبود رشد عضلات و ریکاوری بدن پس از تمرینات بدنسازی کمک میکند. فیبر موجود در پرتغال برای کاهش کلسترول خون موثر بوده و باعث کارکرد بهتر دستگاه گوارش و البته جذب بهتر مواد غذایی در طول روز برای عضله و ماهیچه ها میشود.

هر صدگرم پرتغال دارای 47 کیلوکالری،181 میلی گرم پتاسیم،12گرم کربوهیدرات،2.4 گرم فیبر،9 گرم قند،1گرم پروتیین را دارا میباشد.

هندوانه میوه حجم گرفتن

هندوانه با وجود بی نظیر بی سی ای ای که داراست میتواند باعث هضم بهتر موادغذایی در بدن،کار کردن بهتر گوارش،تامیین اب بدن مفید برای میزان شدن انسولین بدن،کاهش درد عضلانی و ریکاوری بهتر در طول حجم و عضله سازی شود.

هر 100 گرم هندوانه دارای 30 کیلوکالری،112 میلی گرم پتاسیم،8 گرم کربوهیدرات،0.4 گرم فیبر،6 گرم قند،0.6 گرم پروتیین را دارا میباشد.

سیب میوه حجم گرفتن

خوردن روزانه سیب در طول روز مانع از تحلیل عضلات،کاهش جذب کلسترول و همچنین مانع تشکیل چربی در بدن میشود و این مهمترین دلیلی است که بدنسازان باید خوردن ان را جدی بگیرند. سیب بخاطر دارا بودن اسید اورسولیک و انتی اکسیدان هایی به نام فلانوئیدها تاثیر شگفت انگیزی در کاهش التهاب،الزایمر،دیابت نوع2 و جلوگیری از رشد سلول های سرطانی میشود.

فیبر موجود در سیب باعث حجم عظلات،کاهش اتروفی عضلات (عضله سوزی) و احساس سیری بیشتر در طول روز میشود.

هر100 گرم سیب دارای 52کیلوکالری،107میلی گرم پتاسیم،14گرم کربوهیدرات،2.4 گرم فیبر،10 گرم قند،0.3 گرم پروتیین را دارا میباشد.

چغندر و لبو میوه حجم گرفتن

خوردن چغندر و لبو قبل از ورزش عملکرد بدن را افزایش و میزان اکسیژن مورد نیاز برای تحلیل عضلات را کاهش میدهد این بدان معناست که میتوانید باشدت بیشتر و طولانی تری تمرین کنید و در نتیجه ماهیچه های بزرگتری را بسازید. شما با میل کردن این خوراکی بی نیاز از مصرف مکمل کربو میشوید.

هر 100 گرم چغندر لبو 43 کیلوکالری،325میلی گرم پتاسیم،10 گرم کربوهیدرات،2.8 گرم فیبر،7گرم قند،1.6 گرم پروتیین را دارا میباشد.

اناناس میوه حجم گرفتن

اناناس دارای بروملین است، انزیمی که پروتیین را هضم میکند و میتواند بدن را منجر به عضله سازی کند و به علاوه خواص ضد التهابی ان به تسکین درد،حساسیت و تورم بعد از تمرین کمک کند و با وجود مصرف این میوه خوشمزه از چروک پوست صورت و خواص ضد پیری بهره کافی را میبرید.

اناناس در هر 100 گرم دارای 50کیلوکالری،109 میلی گرم پتاسیم،13 گرم کربوهیدرات،1.4 گرم فیبر،10 گرم قند،0.5 گرم پروتیین را دارا میباشد.

انار میوه حجم گرفتن

مصرف انار یک انتخاب عالی برای مصرف قبل و بعد از تمرین است تا پمپاز خون در عضلات را به حداکثر برساند. تمام بدنسازان حرفه ای برای نهایت پمپاژ رشد عضلات از انار استفاده میکنند. انار حاوی ویتامین های گروه B،منیزیم،فیبر و ویتامین k است که با وجود ویتامین k در این میوه از درد غضروف ها مخصوصا در نقاط زانو رهایی می یابید و نیترات موجود در این میوه عملکرد ورزشی را بهبود بخشیده و خستگی را به تعویق می اندازد.

هر 100 گرم انار دارای 83 کیلوکالری،236 میلی گرم پتاسیم،19 گرم کربوهیدرات،5 گرم فیبر،1.7 گرم قند،1 گرم پروتیین را دارا میباشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *