شکم شش تکه و همه چیز راجب رسیدن به کات عضلات

چگونه شکم شش تکه بسازیم؟

تقریبا اکثرا ورزشکاران و حتی کسانی که ورزش نمیکنند هم همیشه رویای یک شکم شش تکه را در سر داشته اند و همیشه خواسته اند یک بدنی با فرم زیبا همراه با یک شکم کات و شش تکه داشته باشند. بدن با چربی حداقل لازمه ی شکم تخت داشتن است. چون تمام افراد شکم شش تکه دارند و زیر چربی های شکم پنهان شده است و شما با ورزش و یک رژیم مناسب و با کیفیت میتوانید به راحتی شکم شش تکه یا سیکس پک خود را نمایان کنید.

خیلی ورزشکاران مبتدی و متوسط هنوز نمیدانند که لازمه ی رسیدن به شکم شش تکه یا عضلات کات صرفا ورزش کردن یا تمرینات شکم نیست، بلکه موضوع اصلی به رژیم غذایی شما بر میگردد. حتما بارها این جمله را شنیده اید که عضلات (ریر اسیب های عضله) در باشگاه تخریب میشوند و در اشپزخانه ساخته میشوند.

پس لازمه ی کات عضلات با چربی حداقل و رسیدن به شکم شش تکه رعایت یک برنامه غذایی با حداقل کربوهیدرات و قند و پروتئین و فیبر بالاست. به این معنی که شما باید وعده های غذایی اصلی تان باید از پروتئین ها و فیبر ها باشند و کربوهیدرات و قند ناچیزی مصرف کنید. چون که میوه ها و غذاهای شیرین زودتر از غذاهای چرب باعث انباشت چربی در شکم و پهلوها میشوند.

شکم شش تکه

غذاهای موثر در رسیدن به شکم شش تکه

غذاهای شما برای رسیدن به شکم شش تکه باید طبق یک برنامه پایدار و محکم انجام شود و نمیتوانید هر وقت حوصله ی غذ اهای مربوط به برنامه تان را نداشتید به سراغ غذاهای بی کیفیت بروید. پس قدم اول شما برای رسیدن به اندام کات و شکم شش تکه تغذیه ی با کیفیت با پروتئین بالاست.

حالا چه غذاهایی این کیفیت را دارد که ما را در رسیدن به شکم شش تکه کمک کنند. غذاهای پروتئینی بخاطر ساختار سیر کنندگی و چربی و کربوهیدرات ناچیز باعث میشوند بدن برای بالانس انسولین و تامیین انرژی بخاطر نبود قند و کربوهیدات در بدن به سراغ چربی ها رفته و از انها تغذیه کند و همین روال باعث شکسته شدن چربی ها و اغاز چرییسوزی بدن است.

غذاهایی مثل مرغ،ماهی،گوشت قرمز،قارچ،گوشت بوقلمون،گوشت شترمرغ،تخم مرغ،شیر،ماست و پنیر از با کیفیت ترین نوع پروتئین برای ساخت شکم شش تکه هستند که باید وعده های اصلی شما را در بر بگیرند. شما همواره باید پروتئین مصرف کنید و بگذارید عضلات شما تغذیه شوند و چربی های بدنان به عنوان سوخت برای انرژی برای چربیسوزی بیشتر در طول روز مورد استفاده قرار گیرند.

ورزش های موثر در رسیدن به شکم شش تکه

ورزش های بدنسازی،شنا،بسکتبال،فوتبال،کوهنوردی،طناب زدن،والیبال،دویدن،کشتی و پیاده روی تند از بهترین ورزش ها برای چربی سوزی عالی بدن هستند چرا که در هنگام این ورزش ها شما کالری بالایی از دست میدهید و تعرقی که در هنگام این ورزش ها در بدن رخ میدهد باعث میشوند چربی ها و قند بدن از طریق تعرق بیرون رفته و بسوزند.

حرکات های شکمی تمرین وکیوم شکم،دوچرخه سواری یا دوچرخه ثابت،تردمیل و حرکات پهلو هم از ورزش های موثر برای چربیسوزی شکم و پهلو و نمایان شدن شکم شش تکه هستند.

بازهم یاداور میشویم که لازمه ی رسیدن به شکم شش تکه فقط ورزش کردن نیست بلکه ورزش در کنار غذایی با کیفیت باعث زودتر به نتیجه رسیدن هدف بدنی شما میباشد. شما در کنار برنامه غذایی و رژیم کاهش وزن باید روزانه 1 ساعت را به ورزش کردن اختصاص دهید.

برنامه غذایی رایگان شکم شش تکه و کات عضلات

شنبه

صبحانه 3 عدد سفیده تخم مرغ،5 عدد بادام درختی،1 عدد سیب سبز

ناهار 150 گرم گوشت گوساله،8 قاشق برنج،1 لیوان ماست

شام 150 گرم ماهی،1 عدد گوجه،5 برگ کاهو،5 عدد زیتون

1شنبه

3صبحانه 3 کف دست نان سنگک،کمی پنیر،5 عدد گردو

ناهار 150 گرم سینه مرغ،8 قاشق برنج،1 لیوان سبزی

شام 150 گرم کباب تابه ای،1 پیاله ترشی،2 کف ذست سنگک

2شنبه

صبحانه 3 عدد تخم مرغ نیمرو در روغن زیتون،2 کف دست سنگک،1 عدد پرتغال

ناهار 8 قاشق برنج،3 قاشق قیمه،1 لیوان دوغ

شام 4 کف دست سنگک،1 لیوان سبزی،3 عدد گردو

3شنبه

صبحانه 50 گرم جو دوسر پرک،1 قاشق عسل،1 لیوان شیر

ناهار 2 سیخ کوبیده،5 قاشق برنج،1 لیوان ماست

شام 5 عدد سفیده تخم مرغ،10 عدد بادام زمینی،3 عدد توت فرنگی

4شنبه

صبحانه 100 گرم سیب زمینی کبابی،1 عدد لیمو ترش

ناهار 150 گرم کوکوسبزی،2 کف دست نان جو،1 لیوان دوغ

شام 150 گرم ماهی کبابی،2 کف دست نان جو،5 عدد زیتون

5شنبه

صبحانه 2 کف دست نان جو،1 مشت کنجد،مقداری پنیر

ناهار 8 قاشق برنج،3 قاشق خورشت قورمه،1 لیوان سالاد بدون سس

شام 2 لیوان سوپ جو،100 گرم مرغ،8 عدد بادام زمینی

جمعه

صبحانه 1 عدد سیب،8 عدد بادام درختی،2 عدد سفیده تخم مرغ

ناهار نصف ساندویچ یا نصف پیتزای تک نفره،1 لیوان نوشابه زیرو (وعده ازاد)

شام 5 عدد توت فرنگی،150 گرم کتف و بال کبابی

در مواقع گرسنگی و ضعف در طول میان وعده ها میتوانید خوراکی هایی مثل هویج،خیار،کاهو،چند عدد بادام،زیتون و اب میل کنید و هرگز به سراغ خوراکی های خارج از چارچوب برنامه غذایی تان نروید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *