حجم عضلات و 7 روش برای ساخت بدن عضلانی

چگونه حجم عضلات خود را افزایش دهیم؟

تقریبا تمام اقایان و خانوم هایی که به باشگاه میروند همیشه یک بدن با حجم عضلات را در رویای خود تجسم کرده و دوس دارند یک بدن با حجم زیبا و با کیفیت داشته باشند ولی باید با این واقعیت کنار بیایید که هیچکس یک شبه به یک بدن زیبا و حجیم نرسیده بلکه هر روز با تلاش،تمرین،تغذیه و صبر به هدف بدنی خود رسیده است.

ما اینجا قرار نیست به شما معجونی معرفی کنیم که با نوشیدن ان به یک بدن با حجم عضلات بالا برسید بلکه با راهکارهایی که در اختیارتان قرار میدهیم میتوانید پله پله و با صبر و ارامش به یک بدن زیبا با حجم با کیفیت برسید. روش هایی که در اختیارتان میگذاریم قرار است شما را به رسیدن به بدن مورد علاقه تان برساند و یک بدن سالم و سرحال داشته باشید نه صرفا یک بدن با حجم عضلانی بالا اما پوست پراز جوش و اکنه یا کبد بیمار پس با بهترین انتخاب و صبر ارام ارام به جلو حرکت کنید.

حجم عضلات

بدنی با حجم عضلات در اشپزخانه ساخته میشود

شاید این جمله را به وفور شنیده باشید یا اولین بار است که میشنوید و تعجب کنید اما باید بدانید بدن شما هنگام ورزش و وزنه زدن باعث ریز تخریب در بافت عضله میشود و با تغذیه و استراحت مناسب باعث میشوید عضلات بافت خود را ترمیم کرده و عضلات بزرگ تر از قبل شوند. از همین رو حجم عضلات در بدن اتفاق می افتد پس با تغذیه و استفاده از غذاهای با کیفیت این روند را سریع تر کنید.

برای حجم عضلات تمرینات را به درستی انجام دهید

حتما بارها برای خودتان یا دوستانتان این اتفاق افتاده که بعد از مدتی تمرین کردن هیچ پیشرفت خاصی روی بدن خود نداشته اید بنظرتان چرا این اتفاق رخ میدهد؟ خیلی از افرادی که کار با وزنه انجام میدهند حرکات را به درستی و دامنه کامل انجام نمیدهند. در این جا دو فاکتور مهم وجود دارد شما وزنه ای انتخاب کردید که سنگین تر از حد توانتان است یا حرکات را بلد نیستید که با پرسش از مربی خود میتوانید حرکات را به صورت صحیح تر انجام دهید و باعث حجم عضلات بیشتر بدن خود شوید.

برای حجم عضلات اب بیشتری در طول روز بنوشید

حتما میدانید که 70 در صد از کل بدن و عضلات را اب تشکیل میدهد پس عضلات برای حجم گرفتن و رهایی از درد عضلانی نیازمند مصرف اب بیشتر هستند. سعی کنید از صبح که از خواب بیدار میشوید ناشتا اب بنوشید و قبل از وعده هایی غذایی و هنگام خواب بهترین زمان نوشیدن اب است و سعی کنید هنگام تمرین بعد از هر حرکت ورزشی جرئه ای اب بنوشید که از درد عضلانی بدن رها یابید.

برای حجم عضلات از مکمل های غذایی کمک بگیرید

اگر یک برنامه غذایی با کیفیت برای حجم گرفتن بدن را دنبال میکنید شاید نتوانید ان مقدار پروتئین،فیبر و کربوهیدرات کافی که بدنتان به ان مقدار نیاز دارد را فراهم کنید پس میتوانید از مکمل های با کیفیت مثل پروتئین وی،گینر،مکمل امینو و بی سی ای ای که از با کیفیت ترین مکمل ها که مفید برای حجم گرفتن عضلات هستند استفاده کنید.

برای حجم عضلات ریکاوری بدن را فراموش نکنید

خیلی از افراد ورزشکار بر این باورند که هر چه بیشتر در باشگاه وزنه بزنند و هر روز هفته این روند را تکرار کنند برای حجم گرفتن عضلات مفید است. اما باید بدانید عضلات برای بزرگ شدن و افزایش حجم گرفتن نیاز به استراحت و ریکاوری هستند که برای این کار سعی کنید یک روز در هفته را استراحت کنید و در هنگام کار با وزنه در بین ست ها فیگور بگیرید. با کشش عضلات مورد تمرین و ماساژ دادن هم میتوانید عضلات را ریکاوری کنید.

برای حجم عضلات غذاهای با کیفیت بخورید

بدن برای افزایش حجم گرفتن نیاز به غذاهای با کیفیت دارد برای هدر نرفتن وقت و هزینه ای که میکنید سعی کنید مدتی از غذاهای فست فودی،شیرینی و تنقلات ناسالم فاصله گرفته و سبد غذایی خود را پر کنید از مواد غذایی با کیفیت مثل گوشت حیوانات،تخم مرغ،سبزیجات تازه و اجیل ها که سرعت حجم گرفتن بدنتان را افزایش دهند.

برای حجم گرفتن عضلات از استرس دوری کنید

شاید تعجب کنید که استرس همان مقدار باعث تخریب عضلات میشوند که مصرف الکل و سیگار این تاثییر را روی بدن میگذارند پس سعی کنید برای بهره ی بیشتر بردن از ورزش کردنتان از استرس دوری کنید و حال روحی خود را خوب نگه دارید. موزیک های ارام بخش و مدیتیشن برای رهایی از استرس عالی هستند و با این کار از ریزش عضلات رها می یابید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *