استپ وزن و همه چیز درباره رهایی از ان

استپ وزنی چیست؟

همیشه ورزشکارانی بوده اند که بعد از مدتی ورزش کردن چه درصورت کاهش وزن یا ورزشکاران در رژیم افزایش حجم عضلات با استپ وزن مواجه شده اند و خیلی از این افراد در صورت رخ دادن استپ وزن نا امید شده و دست از هدف خود برداشته اند. ولی با کمی جستجو میتوان ریشه استپ وزن را پیدا کرد و ان را اصلاح کرد.

استپ وزن

رهایی از استپ وزن

راهکارهایی وجود دارد که میتوان از این رخداد نا امید کننده رهایی یافت ولی برای ریشه یابی این مورد باید کمی خلاقانه و هوشمندانه عمل کرد و بعد از کمی جستجو باید دید چرا استپ وزن رخ داده است؟ ایراد از ورزش،رژیم غذایی،خواب،تغذیه، استرس یا امثال این موارد است یا موارد دیگری در رخ دادن استپ وزن دخیل شده است.

استرس و افسردگی در استپ وزن

شاید تعجب کنید استرس و افسردگی چه ربطی به استپ وزن دارد؟ در جواب این سوال باید بگوییم ذهن همه چیز است چرا که وقتی ذهن شما همواره مشغول هرروز ورزش کردن و تغذیه های تکراری است بعد از مدتی از تکرار این روند ذهن شما خسته شده و برای اینکه بدن شما از انرژی تخلیه نشود به عضلات و اندام دستور توقف میدهد تا استراحت کنند و ریکاوری شکل بگیرد و در همین صورت تغییری در بدنتان رخ نمیدهد.

در این مواقع حتما برای خودتان هم اتفاق افتاده که روزهایی رمغی برای ورزش کردن و دنبال کردن رژیم غذایی نداشته باشید و احساس خستگی شدید و بی حالی میکنید اما چون هدفتان برایتان مهم است با هر ترفندی دوس دارید دوباره به انجام ورزش و تغذیه بپردازید.

رهایی از استپ وزن در افزایش حجم عضلات

حالا بیایید کمی هوشیارانه عمل کنیم و هر وقت احساس کردید که در بدنتان استپ رخ داده جلوی این رخداد را بگیرید. اما چگونه میشود جلوی این اتفاق را گرفت؟ بدن طوری طراحی شده که بعد از مدتی ورزش تکراری و تغذیه تکراری به این شیوه عادت میکند و دیگر تلاشی برای بهبود و رشد بدن یا چربیسوزی انجام نمیدهد.

شما باید هر 1 ماه یکبار شیوه تمرین و تغذیه را به مدت 2 الی 3 روز تغییر دهید. مثلا اگر هنگام انجام تمریتات وزنه ها را به طور سوپرست انجام میدهید چند روزی را به تک ست تغییر دهید ولی وزن وزنه هارا سنگین تر کنید.یا اگر تک ست انجام میدهید چند روزی کار با وزنه را به سوپرست تغییر دهید.

با این کار بدن شما از یکپارچه تمرین کردن رها یافته و مغذ سیگنال های دوباره ای به اندام میفرستد که روش رشد کردن را تغییر دهد و به قولی شوک جدیدی به عضلات بدن وارد میکند اینگونه از استپ وزن رهایی می یابید.

روش دیگر به نکات تغذیه ای شما بر میگردد همانطور که در سطر بالا گفتیم با جابجایی وعده های غذایی خود بدن را از یک روند تکرار کردن رها کنید و به مغذ خود این سیگنال را بدهید که در تغییرات خود تجدید نظر کرده و شوک جدیدی را به اندام شما بفرستد.منظور ما فقط جابجایی وعده ناهار با شام است نه اینکه رژیم خود را با غذاهای غیر رژیمی خراب کنید.

رهایی از استپ وزن در کاهش وزن

افرادی که در رژیم کاهش وزن هستند و استپ وزن به سراغشان امده و قصد رهایی از این استپ را دارند باید اول نگاه دقیقی به برنامه غذایی خود بیندازند. چرا که بعضی از دوستان طبق روال برنامه غذایی خود پیش نمیروند یا ریزه خواری بیش از حد و وعده ازادهای بیشتر از طبق چارچوب برنامه خود دارند. اگر شما طبق برنامه غذایی کاهش وزن خود پیش بروید مطمعن باشید بدن شما بعد از تخلیه قند از بدن و برای تغذیه سوخت بدن به سراغ چربی ها خواهد رفت.

بدن طوری طراحی شده که بعد از نرسیدن غذای قندی و ناسالم و برای بالانس انسولین مجبور به شکستن چربی های بدن و تغذیه از انها میشود. هرگز خارج از چارچوب رژیم خود حرکت نکرده و با تغذیه سالم و با کیفیت در روند چربیسوزی و رها شدن از استپ وزن کمک کنید.

سخن اخر در رهایی از استپ وزن

بعد از مدتی که ورزش های بدنسازی انجام میدهید و احساس میکنید که تغییری در بدن شما رخ نمیدهد چند روزی استراحت و دوری از ورزش میتواند ذهن شما را برای شوک دیگری به عضلات اماده کند. یا چند روزی مسافرت کنید تا بدنتان اجازه استراحت و ریکاوری داشته باشد. یا میتوانید یک روز را ازادانه غذاهایی که دوس دارید میل کنید تا ذهن از یک روند بودن رها یابد تا با انرژی بیشتری در روزهای اینده اهداف خود را دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *